top of page

Вітаю тебе,  мій  дотепний і кмітливий друже!

Ми живемо в  світі науково-технічного прогресу, який вимагає від сучасної молоді вміння користуватись комп’ютерною технікою, Інтернетом, володіти певними знаннями у сфері новітніх інформаційних технологій,  опрацьовувати різноманітну інформацію, використовувати набуті знання і вміння для творчого розв'язання проблем.

Веб-квест "Інтернет: глобальне добро чи зло?"

Життя сучасних підлітків складно уявити без Інтернету, оскільки його ресурси - це не тільки прекрасне джерело для навчання, розвитку інтелекту, творчих здібностей, пошуку інформації, дозвілля, а й дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості.

А чи замислювались ви над запитанням, наскільки Інтернет небезпечний? Щоб дати відповідь на це запитання, я пропоную вам пройти Веб-квест: "Інтернет: глобальне добро чи зло?"

Що таке Веб-квест?

Веб-квест - це сайт в Інтернеті, з яким працюють учні або вчителі, виконуючи ту чи іншу навчальну задачу. Розрізняють два типи веб-квестів: для короткочасної (мета: поглиблення знань та їх інтеграція, розраховані на одне-три заняття) та тривалої роботи (мета: поглиблення і перетворення знань учнів, розраховані на тривалий термін - може бути, на семестр або навчальний рік ).Особливістю освітніх веб-квестів є те, що частина або вся інформація для самостійної або групової роботи учнів з ним знаходиться на різних веб-сайтах. Крім того, результатом роботи з веб-квестом є публікація робіт учнів у вигляді веб-сторінок або веб-сайтів (локально або в Інтернет). Технологія веб-квест сприяє сформуванню наступним компетенціям:

-використання ІТ для вирішення професійних завдань (в т.ч. для пошуку необхідної інформації, оформлення результатів роботи у вигляді комп'ютерних презентацій, бюлетенів, проектних робіт, фото колажів, веб-сайтів, флеш-роликів, баз даних тощо);

-самонавчання і самоорганізація;

-робота в команді (планування, розподіл функцій, взаємодопомога, взаємоконтроль);

-уміння знаходити кілька способів рішень проблемної ситуації, визначати найбільш раціональний варіант, обґрунтовувати свій вибір;

-навики публічних виступів (обов'язково проведення передзахисту та захисту проектів з виступами авторів, з питаннями, дискусіями).

Учень обирає одну із запропонованих ролей. Учні, що висту­пають в одній і тій самій ролі, до етапу підготовки звіту можуть виконувати завдання індивідуально або відразу приступати до роботи в мікрогрупі.

Після виконання індивідуальної або групової роботи необхідно презентувати точку зору мікрогрупи (в усній або письмовій фор­мі). При цьому потрібно розуміти, що позиції різних персонажів можуть не збігатися і навіть бути діаметрально протилежними. Кожна мікрогрупа повинна відповісти на головне запитання web- квесту: «Інтернет: глобальне добро чи зло?»​

bottom of page